Sponsorlu Bağlantılar

Hamilelik sürecinde anne adaylarının kaloriden ziyade Protein, Mineral ve Vitamine ihtiyaçları vardır. Bebegin zeka, kemik ve vücut gelişimi için Protein büyük önem arz etmektedir. Her ne kadar gebeliğin ilk yarısında protein ihtiyacına gerek olmasada, gebeliğin ikinci evresinde tavsiye edilen günlük protein ihtiyacı, normal bireylerin ihtiyacından 20 Gr fazlasıdır. Bu miktarda yaklaşık olarak 80-85 Gr protein etmektedir.

 

Gebeliğin 2. Ayından itibaren anne bedeninde bebeğin ihtiyacını karşılamak için protein depolamaya başlar. Bebeğin protein ihtiyacı gebeliğin son aylarında çok daha artar.

 

Hamilelik Evresinde Dikkat Edilmesi Gerekenler İçin Tıklayın…

 

Anne adayları hamilelik dönemlerinde bol meyve tüketerek vitamin alımlarını arttırmaları gerekmektedir. Ancak belirli meyvelere alerjileri bulunan kadınlar doktor tavsiyesi ile vitamin hapı alabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Vücudun mineral ihtiyacını ise doğal maden suyu tüketerek karşılamak en doğrusudur. Günlük olarak 1 şişe doğal maden suyu alımı gebelik sürecinde mineral açısından sıkıntınızı karşılamaya yetecektir. Ayrıca doğum ve lohusa döneminde emziren anneler büyük oranda azot (nitrojen) kaybeder.

 

Hamilelik Döneminde Nasıl Beslenmeli? Yetersiz Beslenmenin Sonuçları Nelerdir?

 

Sponsorlu Bağlantılar