Sponsorlu Bağlantılar

Winchester Mystery House yada Winchester House olarak da bilinen bu ev çok gizemli bir yapıya sahip. Şuan ev bir müze gibi ziyaretçileri ağırlıyor ve ABD’nin Kaliforniya eyaletinin San Jose şehrinde bulunuyor. Winchester tüfeklerinin üretimcisi ve mucidinin gelini tarafından yapılan bu ev 160 odalı bir köşktür. Eşi ve kızı ölen Sarah Winchester eşinin ruhuyla temas kurma isteği içinde sürekli medyumlara gider. Bu iletişi kurma girişimleri başarısızlıkla sonuçlanır ve en son gittiği bir medyum ona ailesinin lanetlendiğini söyler. Sarah Winchester’a ürettikleri silahlarla öldürülen kişilerin ruhlarının onun peşinde olduğunu ve onu öldürmek için uğraştıklarını söyler. Bu ruhlardan kurtulmak içinde bir ev yapmasını söyler.

Santa Clara vadisinde 44 dönümlük bir arazi içinde 8 odalı bir ev satın alarak bu evi dönüştürmeye başlayan Sarah Winchester ölünceye dek bu evin yapımını devam ettirmiştir.

Çok karmaşık bir yapıya sahip olan evin mimarı da Sarah Winchester’in ta kendisidir. Kilometrelerce uzanan ve hiç bir yere varmayan koridorları, sürekli uzayan merdivenleri, tavana açılan kapıları, gizli geçitleri, boş duvarlara varan yolları ile gerçekten ürkütücü bir köşk olan Wichester Köşkü’nün yapımı 38 yıl boyunca devam etmiştir.

Evdeki her motifin üzerine 13 sayısı işlenmiştir, uğur getireceğine inanılarak. Fazlaca örümcek ağı desenleri de yine evin her köşesinde bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Winchester Gizemli Evi’nin toplamda 160 odası, 2000 e yakın kapısı, 40 merdiveni ve çok sayıda gizli geçit ve odası vardır.

 

Sponsorlu Bağlantılar