Sponsorlu Bağlantılar

Günümüz teknoloji çağının bize getirdiği birçok kolaylıklar ile beraber zorlukları da ardı sıra geliyor. Bunlardan birisi de evlerin küçülmesi ve yaşam alanlarının azalmasından kaynaklı olarak üretilen vakumlu poşetler. Zaman zaman hayat kurtarabilen bu icat hem kullanışlı hem de evinizin alanını arttırmanız da sizlere yardımcı oluyor.

Vakumlu Poşet Ne İşe Yarar?

Özellikle mega kentlerde arazilerin azalması, yaşam alanlarının da azalmasına neden oluyor. Uzak değil daha 10 sene öncesine kadar en küçük ev 100 m² iken, günümüzde en büyük ev 100 m² olmuştur. Evdeki hareket alanının küçülmesi bizleri alternatif yöntemlere itmiştir. Bunların en başında bizi vakumlu poşetler karşılıyor.

Vakumlu poşetler sayesinde 1 yorgan sığdıracağımız alana, vakumlanmış 3 yorganı rahatlıkla sığdırabiliriz. Yazlıklar ve kışlıkları ayrı ayrı düzenleyebilir, kazandığımız alanları farklı şekilde kullanabiliriz. En önemlisi bu poşetler evlerimizi taşırken bizlere çok yararlı oluyor. Alandan tasarruf etmenin yanı sıra hem taşıma kolaylığı sağlıyor hemde eşyalarımızın kirlenmemesini sağlıyor.

Vakumlu Poşet Nasıl Kullanılır?

  • Öncelikle alacağımız vakumlu poşetin markası ve aldığımız firma, garanti ve kalite için çok önemli.
  • Vakumlu poşet tercihlerinizi sıkıştırmak istediğiniz eşyaya göre S-M-L-XL-JUMBO olacak şekilde belirleyin.
  • Eşyalarınızın miktarına göre bir poşet seçin. S-L arası olan poşetler giysiler için uygundur. XL ve JUMBO poşetleri ise yorganlar,battaniyeler,kaban,palto gibi eşyalar için yeterlidir.
  • Özellikle yorganların yerleşimi sırasında maximum derecede dikkatli olunması gerekiyor.
  • Eşyaların poşet içine yerleştirilmesi bittikten sonra, paket içerisinden çıkan aparat ile poşet ağızları hava almayacak şekilde kapatılır. Buradaki en önemli madde budur!
  • Ağızları kapatılan poşetlerin havası bir elektrikli süpürge yardımı ile alınır.
  • Vakumlu poşetlerin yerleştirileceği alanda kesici ve delici (talaş, demir) parçaların olmamasına özen gösterin.

Not : Eğer poşetler zamanla hava alıyorsa, bu sorun eşyaları yerleştirirken zorlanmadan kaynaklı olarak poşet ağzının yırtılmasından dolayıdır. Bu sorunu poşetin ağzını bantlayarak çözebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar