Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Seka Kampı, Sapanca Gölünün çevresine kurulmuş, yaklaşık 40.000 m²’lik alanı kapsamaktadır.

Kamp denilmesinde ki en büyük faktör, alanda konumlandırılmış imkanlardır. Tesis Kamp yapmak için geniş bir alana ve spor tesisine sahiptir. Bu sosyal alanın içerisinde voleybol sahası, futbol sahası ve basketbol sahası bulunmakta. İsterseniz göl kenarına kurulmuş iskeleler çevresinde güvenli bir şekilde yüzebilir veya balık avlayabilirsiniz.

Sosyal alan içerisinde aileniz ile eğlenceli bir hafta sonu geçireceğinizden emin olabilirsiniz. Alan da küçük çocuklarınız için akülü araçlar kiralayan bir dükkan bulunmakta. Dükkan da dondurma, çiğ köfte ve büfe malzemelerinden oluşan gıdalar bulunuyor.

Balık, mangal ve piknik fikrinden ziyade, göl manzaralı bir kafeteryada taze sıkılmış meyve suyu ve pasta yemek isterseniz sosyal alanın yanında özel bir mekan bulunmakta. Bu kafeteryada aileniz, dostlarınız veya arkadaşlarınız ile yaşadığınız bu anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çektirebilirsiniz. Fotoğraflara sizinle birlikte eşlik eden şirin mi şirin bir papağan mevcut.

Seka Kampı Nerede?

Kocaeli İlinin, Kartepe ilçesine bağlı olan Maşukiye beldesinin bir mahallesidir. Seka Kampı Caddesi üzerinde yer alan tesis Sapanca Gölünün kıyısındadır.

Seka Kampı Ulaşım

Şehrin dışında bulunmasına rağmen ulaşımda sıkıntı yaşamayacağınız Seka Kampı;

  • İstanbul’dan 150 km mesafede (2 saat)
  • İzmit’ten 20 km mesafede (15 dakika)
  • Sakarya’dan 20 km mesafede (15 dakika)
  • Yalova’dan 80 km mesafede (1 saat)
  • Bursa’dan 215 km mesafede (3 saat)

Araçları ile İstanbul istikametinden gelenler Tem Doğu çıkışından çıkarak yol ayrımından Sapanca yönüne dönmeliler. Ortalama 10 km sonra Seka Kampı tabelasını göreceksiniz.

İzmit tarafından otobüs ile gelmek isteyenler, Halkevinden gelen 240 numaralı İzmit-Sekakampı otobüslerine binerek tesise varabilirler. Otobüsler 45 dakika da bir hareket etmektedir.