Sponsorlu Bağlantılar

Kahvaltı günün en önemli öğünü hiç şüphesiz. Kahvaltıyı sağlam yapmak gün içinde insanı zinde tutuyor ve daha mutlu bir gün geçirmesini sağlıyor. Kahvaltıda her zaman kahvaltılıklar yenilir ama yanında bir sıcak olursa da çok iyi olur. Ayrıca kahvaltıda kalori hesabı yapmaya gerekte yoktur çünkü gün içerisinde hepsini eritme imkanınız olacaktır. Vereceğim tarifi daha da çeşitlendirebilirsiniz.

Malzemeler

  • 4 küçük boy patates
  • 6-7 adet küçük sosis
  • 1 tabak kaşar rendesi
  • Tuz ve sıvı yağ

Yapılışı

Patateslerin kabukları soyulur,yıkanır ve küp küp doğranır. Yemeklik gibi değil daha küçük doğranması gerekiyor. Sosislerde yıkanıp ince ince doğranır ayrı bir tabağa alınır. Yaklaşık bir su bardağı kadar kaşar rendesi de ayrı bir tabağa alınır. Geniş bir teflon tavaya az yağ(4-5 yemek kaşığı) konularak yağ iyice ısıtılır ve patatesler ısınan yağa atılarak kavurmaya başlanır.

Patatesleri çok kızartmadan hafif rengi dönünceye kadar az yağda kavurduktan sonra tuz ilave edilir ve patatesler karıştırılır. Dilimlenen sosislerde patatesin üzerine eklenerek 3-5 dakika sosislerde pişirilir.

Patates ve sosislerin üzeri iyice kızarınca rendelenmiş kaşar patates ve sosisin üzerine dökülür ve 2 dakika daha tava ocakta kaldıktan sonra, kaşarlar iyice eriyince altı kapatılır. Büyük bir servis tabağına alınır ve sıcak olarak servis edilir. (2-3 kişilik) AFİYET OLSUN

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar