Sponsorlu Bağlantılar

Teknoloji ve iletişim, tarih boyunca el ele gelişmiştir ve mobil cihazlar gibi teknolojideki en son gelişmeler iletişim seviyesini arttırmıştır. Yıllar geçtikçe insan iletişimi, birçok keşif ve icatla gelişmiştir.

  • Her şeyden önce, fotoğraflar ilk yazılı iletişimdi. Bu yazılar hareketsiz olan taşlara yazılmıştır. Sonra balmumu, papirüs ve kâğıt icadı geldi. Bu, matbaa çağının başlangıcıydı, bu da dokümanları transfer etmeyi mümkün kıldı.
  • Şimdi, son on yılda sürekli gelişen en yeni buluş, iletişim için elektronik sinyaller ve dalgalar gibi elektronik teknolojisinin kullanılmasıdır. Teknoloji artık internet üzerinden veya World Wide Web üzerinden belgelerin daha hızlı aktarılmasını sağlamıştır .

KALİTE

Zamanımızda, sadece bir tuşa basarak, çok fazla bilgiye erişebilirsiniz. Artık bir dilden diğerine çeviri yapmak, bir kelimenin anlamını aramak mümkün. İnternet bunların hepsini mümkün kıldı.

Teknoloji, herhangi bir zamanda sözlü iletişimi, hatta iletişimi saklamayı ve almayı kolaylaştırmıştır. Önceden randevu günü, varsayımlarda bulunurduk ya da bazı detayları netleştirmek için kişiyi tekrar arardık. Şimdi, kaydedilmiş bir sohbeti geri almak ve yanlış anlamaları temizlemek kolaydır.

HIZ VE MALİYETLER

Teknolojinin iletişim söz konusu olduğunda attığı en önemli adım, e-posta göndermeyi ve arkadaşlarla sohbet etmeyi kolaylaştıran internetin yayılmasıdır.

Uzak mesafeden bir mektup göndermek için, bir postaneden bir belge göndermek zorunda kalınırdı. En hızlı yöntem olan telgrafla bilgi göndermek pahalıydı.

ULAŞILABİLİRLİK

Teknolojinin iletişimi etkilemesinin birincil yollarından biri, iletişim kanallarının demokratikleşmesidir. İletişim ucuzlaştı ve iletim maliyetini düşürdü ve insanlara büyük oranda erişim sağladı.

Sponsorlu Bağlantılar

Çevrimiçi forumlar, haberlerin canlı yayınlanması ve diğer iletişim kanallarının yayınlanması gibi medya girişimlerinin yayılmasıyla, dünyaya haberlerin yayınlanmasıyla dünyaya artık ulaşılmıştır.

İşletmelerde, iletişim veya bilgiye erişim önemli bir rekabet kaynağıdır. İletişimdeki engeller, teknoloji açısından, herkes için düz bir oyun alanı sağlamadığı için yıkılmıştır.

İLETİŞİM TARZINDAKİ DEĞİŞİKLİKLER

Mobil buluş, herkesin dünyadaki herhangi biriyle iletişim kurmasına izin vererek iletişimi çok daha kolaylaştırdı. Ancak mobil cihazların en büyük etkisi , iletişimin doğası üzerindeki etkisi.

Teknoloji, dünyanın her yerinden düşük maliyetle yüksek kaliteli iletişimi sağladı. Bu değişim, yüz yüze iletişimin azalmasına ve yazılı veya sözlü iletişim kullanımında bir artışa neden olmuştur.

Cep telefonlarında küçük tuş takımları bulunduğundan, dijital tuş takımları kelimelerin kısaltılmasına ve dilde bulunan gramer kurallarını görmezden gelen kısayolların ve sembollerin kullanılmasına neden olmuştur. Bu değişiklikler şimdi iş dünyasında kabul edildi.

Sponsorlu Bağlantılar

İLETİŞİMDE DOĞA

İletişimin şimdi video konferansı ve anlık mesajlaşma gibi etkileşimli ortamları içermek üzere ortaya çıktığından beri, iletişim hacminin arttığını ancak iletişim süresini azalttığını fark etti.

Özetle, teknoloji büyüyor ve iletişim arkadaşları takip etmeyi kolaylaştırıyor ve iş, alışveriş ve diğer girişimlerde fırsatlar hakkında daha fazla bilgi edinmemize izin veriyor.

Sponsorlu Bağlantılar