Doze Android telefonlar için üretilen bir güç tasarrufu programıdır. Doze programını siz değerli  okurlarımız  için araştırdık. Diğer uygulamalar telefonun Ram’inden ve hafızasından daha fazla verim sağlamaya çalışırken, telefonun donmasına ve ısınmasına neden oluyordu. Ancak doze mobil veri bağlantısına müdahale ederek sizi bu gibi olumsuzluklardan koruyor.

YirgaLab tarafindan uretilen Doze kullanışlı ve sade  bir arayüze sahip olduğundan kullanımı esnasında zorlanmayacaksınız. Bu uygulama ile iOS işletim sistemine sahip cihazlarda gördüğümüz arka plan verisini kapatma özelliği Androidlere geliyor.

Doze programını indirip çalıştırdığınızda sanal bir VPN kuruluyor. Tüm internet işlemleri kurulan bu VPN üzerinden gerçekleşiyor. Doze’ye eklenen programlar telefonun ekranı kapatıldığında, internet ağına ulaşamıyor. Böylece gereksiz yere güç tüketiminin önüne geçiliyor. İnternete bağlanamayan programlar sizleri bildirimleri ile rahatsız edemiyor. Doze programının kullandığı sanal VPN ağından dolayı sunucu bağlantısı yok. Bu yüzden güvenliğimizi tehdit etmiyor.

Doze Nasıl Kullanılır?

  1. Uygulamayı kurup çalıştırıyoruz.
  2. Program kurulduğunda aktif konuma getiriyoruz.
  3. Programın sol üst köşesindeki güneş işaretine tıklıyoruz.
  4. Açılan pencerede, telefon uyku modu halindeyken çalışmasını istemediğimiz programları işaretliyoruz.
  5. Eğer Doze’nin telefon açık veya kapalı konumdayken de çalışmasını istiyorsanız, sağ üst köşeden ayarlar kısmına girip, agresif modu işaretliyoruz.
  6. Ardından telefonun ayarlar > tüm uygulamalar > kullanım erişimi, bölümüne giriyoruz. Doze’ye gerekli izinleri veriyoruz.
  7. Doze kullanıma hazır. Tüm okurlarımıza uzun şarj ömürleri dilerim…