Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde hırsızlık olayları için önlemler alınsa da yeterli olmamuyor. Bu yüzden birikim yapanlar eski usul olan yastık altı birikimlerini bankalara aktarmak zorunda kalıyorlar.

Bankalar müşteri memnuniyetini en üst seviyelere taşımak için farklı yollara başvuruyorlar. Bunun en ilginç örneği Türkiye İş Bankası  tarafından müşterilerine sunuldu. Hali hazırda çocuklar için farklı sistemler geliştiren İş Bankası, müşterilerinin 18 yaşını aşmamış çocukları için kumbara hesabı oluşturmalarını sağlayan bir sistem geliştirerek, çocukların harçlıklarını güvenli şekilde hesaplarında biriktirmelerini amaçlıyor.

Dijital Kumbara Başvuruları

Bu hizmetten yararlanmak için İş Bankası müşterisi olmalısınız. Bankada vadesiz TL hesabınızın bulunması ve İşcep kullanıcısı olmalısınız.

Velinin bankaya başvurarak çocuk adına vadesiz TL hesabı ve kumbara hesabı açtırması gerekiyor. İşlem ücreti 150 TL olan bu hizmetten, kişi adına belirli sigortaların yapılması ile ücretsiz olarak yararlanabiliyorlar.

Dijital Kumbara Hesabı Kullanımı

İş Bankası müşterisi olan Veli, İşCep üzerinden “Dijital Kumbara” hesabına Bluetooth üzerinden para gönderebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kumbara hesabında; kalan bakiye, transfer tutarı, gönderici açıklaması ve hedeflenen tutar gibi bilgiler yer almakta.

Bankanın sunduğu diğer kolaylık ise, İşCep üzerinden girilen Kumbara hesaplarına para aktarma özelliği. Girilen tutar “sürüklenerek” veya “tutar miktarı girilerek” transfer yapılabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar