Sponsorlu Bağlantılar

Birçoğumuz elektroniğin günlük yaşamımızda oynadığı önemli rolün farkında değiliz. Ancak, elektronik aletlerin icadı bir şekilde hayatımızı kolaylaştırdı.

Yaşantınıza iyi bakın; bir şekilde içinde elektronik parçaları olan çok sayıda alet, makine ve araç göreceksiniz. İşinize geç kalmamanız için elektronik saatinizle uyandırılırsınız. Kahvaltıda Mikrodalga fırında tostunun sol tarafını çabucak ısıtırsın. Hala biraz zamanınız olduğundan, sabah haberlerini izlemek için televizyonunuzu açarken kahvaltı yaparsınız. Bundan sonra yanınıza almanız gereken şeyleri toplarsınız ve günlük programınızı kontrol etmek için cep bilgisayarınızı(PDA) açarsınız. Arabanızın anahtarlarını alıp, işe gitmek için arabanızı sürersiniz. Ofise giderken, radyoyu açarak veya en sevdiğiniz CD’yi CD çalara takarak müzik dinlersiniz. Daha teknolojik takıntılı bir kişiyseniz, yanınızda bir MP3 çalar veya bir IPod taşırsınız. Cep telefonunuzdan çok önemli bir müşteri çağrısı alırken, asansöre binip ofisinize çıkıyorsunuz. Ofisinize gidip, e-postanızı kontrol etmek ve öğleden sonraki toplantı için raporunuzu hazırlamak üzere bilgisayarınızı açarsınız. Saydığımız bu faaliyetlerden, elektroniğin yaşamımızda nasıl özel ve yararlı bir rol oynadığını görebiliriz.

Elektronikler, evde, iş yerinde, dünyayı dolaşmakta, hatta uzayda ve hayatımızda önemli yer tutar. Bir elektronik alet zarar gördüğünde ya da bir süre elektrik kesintisi yaşandığında, elektronik araçları kullanmadığımız zaman hayatımızdaki değerlerini anlıyoruz.

Gittikçe daha fazla icat ve elektronik alet piyasaya sürülüyor. Elektrikli araçların günlük hayatımıza sunduğu rahatlığı kıymetini bilmemiz gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar