Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizde gezilecek çok fazla doğa harikası yerler vardır. Ancak hiç şüphesiz en güzel manzaraların bulunduğu yer Karadeniz’dir. Karadeniz’in her şehri ayrı güzellikte. Bu yazımızda Artvin ilimizde bulunan Karagöl’den bahsedeceğim. Gidip görenleri kendine hayran bırakan, sanki cennetten bir köşe olan Karagöl mutlaka görülmesi gereken bir yer.

2002 yılında Bakanlık kararıyla Tabiat Parkı ünvanına sahip olan Karagöl Artvin’in Borçka ilçesi Aralık köyü sınırları içerisinde yer alıyor. Karagöl aslında bir heyelan gölüdür ve toprak kayması sonucu oluşmuştur. Muhteşem manzaraya ulaşmak için Artvin merkezden 57 kilometre gitmeniz gerekiyor. Borçka ilçesine 25 km uzaklıkta olan Karagöl’e ulaşmak için tabelaları takip etmeniz gerekiyor. Borçka ilçesinden Karagöl’e giden yolun son 6 kilometresi taşlık bir yol. Karagöl Tabiat Parkına vardıktan sonra girişte araçlar bırakılıp bir süre yürüdükten sonra göle ulaşıyor ve süper bir manzara ile karşılaşıyorsunuz.

Karagöl’de doğanın bu güzel manzarası eşliğinde yürüyüş yapabilir, piknik yapabilir, balık tutabilirsiniz. Bir çok aktivite imkanı sunan gölde bir gününüzü doyasıya geçirebilir, hatta gölün manzarası eşliğinde orada konaklayabilirsiniz. Kamp yapmak isteyenler için çadır kiralama imkanı sunulmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yöresel yemekleri etraftaki restoranlarda yiyebileceğiniz gibi kendi götürdüğünüz yiyecekler ile piknikte yapabilirsiniz. Pansiyon veya oteller göle 5-10 km uzaklıkta yer almaktadır.

 

Sponsorlu Bağlantılar